מהי יוגה

שייך לקטרוגיות: מהי יוגה

.

יוגה – כאמנות של מערכת יחסים

יוגה היא אמנות של החיים הטובים, היא מקנה לנו את היכולת להיות שרויים ברגע, להכיל את מורכבותו בתודעה רחבה בלי להדחיק ובלי להישאב.

היוגה מאפשרת לנו להיות בנוכחות שקטה לפגוש את המציאות הפנימית והחיצונית באומץ ובאהדה, לפרום את משקעי העבר החוסם, המעכב, השואב והמשבש.

היוגה נותנת לנו ידע וכלים לרפא את העבר להיות בהווה ולברוא את העתיד.

יוגה היא אומנות החיבור וההתחברות.

יוגה היא הזמנה והזדמנות לתרגל את הגוף בכל הרמות, לפגוש את הנפש בכל הרבדים, לאפשר לתבונה להיפתח ולהנחות, ליהנות ולהתענג בתוך התהליכים עם מה שנפתח, עם מה שמשתחרר, עם מה שמתעצם ולקחת אחריות על חיינו.

כשאנו מסתכלים לתוך עצמנו אנו מגלים את הנופים הרבים המרכיבים אותנו, נופים של זיכרונות אישיים וקולקטיביים, נופים של דעות וידיעות שלמדנו וספגנו, נופים של כמיהות וגעגועים למה שאיבדנו ולמה שאנחנו מעיזים לחלום, נופים של מרחבים ונצח בהם שרויה הווייתנו.

יוגה היא המרחב שמאפשר לחוות את כל אלו מתוך אהבה, חמלה, שמחה וראיה רחבה.

היוגה מקנה את היכולת לעשות אינטגרציה בין מה שיש ומה שרוצים, בין מה שאפשר ומה שרצוי.

תרגול היוגה מאפשר לנו לחזק ולהגמיש את השלד, השרירים והמפרקים לאזן את המערכות הפנימיות, לבנות עמדות והשקפות מתוך ראיה ערכית רחבה וצלולה, להתחבר להוויה ולשקט ולממש את יעודנו

יוגה היא אמנות החיים הטובים, היא מקנה לנו את היכולת להיות שרויים ברגע ומאפשרת לנו לפגוש את החיים מתוך אומץ, ולפרום את העבר החוסם, המעכב והמשבש. היוגה נותנת לנו ידע וכלים לברוא עתיד חדש.
יוגה היא אומנות החיבור וההתחברות.

יוגה היא הזמנה והזדמנות לתרגל את הגוף בכל הרמות, לפגוש את הנפש בכל הרבדים, לאפשר לתבונה להיפתח ולהנחות, ליהנות ולהתענג עם התהליכים עם מה שנפתח, עם מה שמשתחרר, עם מה שמתעצם.
"האדם אינו אלא תבנית נוף מולדתו" אמר טשרניחובסקי.

כשאנו מסתכלים לתוך עצמנו אנו מגלים את הנופים הרבים המרכיבים אותנו, נופים של זיכרונות אישיים וקולקטיביים, נופים של דעות וידיעות שלמדנו וספגנו, נופים של כמיהות וגעגועים למה שאיבדנו ולמה שאנחנו מעיזים לחלום, נופים של מרחבים ונצח בהם שרויה הווייתנו.

יוגה היא המרחב שמאפשר לחוות את כל אלו מתוך אהבה חמלה, שמחה וראיה רחבה. היכולת לעשות אינטגרציה בין מה שיש ומה שרוצים, בין מה שאפשר ומה שרצוי.
תרגול היוגה מאפשר לנו לחזק ולהגמיש את השלד, השרירים והמפרקים לאזן את המערכות הפנימיות, לבנות עמדות והשקפות מתוך ראיה ערכית רחבה וצלולה, להתחבר להוויה ולשקט, לממש את יעודנו, להרפות מתחים, ולחצים גופניים ונפשיים, להיות באינטימיות ונפרדות, להיות בעוצמתנו מתוך ענווה והודיה.

האתה יוגה- מתחילה את התרגול בגוף מחזקת אותו, מגמישה אותו, מעדנת אותו ומעצימה אותו.

בהקטי יוגה- מתחילה את התרגול בלב, פותחת אותו ומאפשרת שמחה קלות והרגשת שותפות ואחדות.

ראג'ה יוגה- מתחיל את התרגול בהכרה, מבינה את מערכת ההפעלה של עולם המחשבות והרגשות ומציעה כלים לשיחרור מתבניות מחשבה משובשות ומרגשות מציפים.

יוגה אינטגרטיבית מאחדת את הנתיבים בסינרגיה לנתיב אחד שמשמעותו יוגה- חיבור ואחדות של הנתיבים השונים והצרכים המגוונים.

בכול הארכת שריר וחיזוקו אנחנו יכולים לפגוש את עצמנו כויצ'ארה כהשתקפויות.

אופן ההתנהלות שלנו (בין אדיש ללהוט) המטענים רגשים שיש בכול מקום ורגע (בין שמחה לפחד) כול אלו פירות העבר- מטעני הקארמות.

האומץ להתבונן ולהשתקף מאפשר בחירות חדשות , ריפוי והתעצמות.

את כול אלו אנו מפנימים בקורס מורים ליוגה ובקורס הכשרת מטפלים ביוגה תרפיה