יוגה תרפיה- מרכז הכשרות

יוגה תרפיה- מרכז הכשרות

מרכז הכשרות ליוגה תרפיה אינטגרטיבית

מהי יוגה תרפיה?

יוגה במהותה היא תרפיה כיוון שהיא עוסקת במיטביות של האדם (איכות חיים). היוגה מציעה  נתיבים מגוונים להיטיב אתנו בכל ההיבטים של הווייתנו – גוף, אנרגייה, נפש ורוח.

יוגה תרפיה משלבת כלים ממסורת היוגה עם ידע מתחומי הרפואה והטיפול המערביים כדי לאפשר תהליכי ריפוי בדרך ממוקדת ומדויקת יותר. טיפול ביוגה תרפיה אינו בא להחליף אבחון וטיפול רפואי אלא להציע תרפיה משלימה ותומכת.

יוגה תרפיה יכולה להתבסס על הבנה מעמיקה של הפילוסופיה והפסיכולוגיה של היוגה ולהיטיב עם הנפש. היא יכולה להתמקד בהבנה מעמיקה של אנטומיה ותנועה ולהיטיב עם הגוף. היא יכולה להשתמש בצלילים, בדמיון מודרך וביוגה נידרה, בתזונה, מגע ועוד.  תחומי ההתמקדות השונים מאפשרים לתת מענה למגוון רחב של בעיות גופניות, נפשיות והתפתחותיות.

בשנים האחרונות היוגה תרפיה צוברת תאוצה בעולם בזכות התרבות המחקרים המדעיים המוכיחים את יכולות הריפוי הטמונות ביוגה בכלל וביוגה תרפיה בפרט.

מטפל באמצעות יוגה תרפיה הוא מתרגל ומורה ליוגה שעבר הכשרות בעלות אוריינטציה טיפולית בתחומים שונים כאנטומיה, פיזיולוגיה, קינסיולגיה, הכלה רגשית, דמיון מודרך, טכניקות מגע ועוד.

כיצד מקבלים הכשרה בנושא יוגה תרפיה בעולם?

הארגון הבין-לאומי ליוגה תרפיה שמרכזו בארצות הברית (International Association of Yoga Therapy – www.iayt.org) שוקד בימים אלו על קביעת סטנדרטים בין-לאומיים להכשרת מטפלים ביוגה תרפיה. לתכניות ההכשרה העתידיות יהיה מבנה בסיסי קבוע שישלב תחומי התמחות שונים כדי לבנות תכניות הכשרה ברמה מקצועית גבוהה התואמת תכניות הכשרה פָּרה-רפואיות אחרות.

מה אנו מציעים?

מרכז ההכשרות ליוגה תרפיה אינטגרטיבית שנפתח השנה רשום כמרכז הכשרות המוכר על ידי הארגון הבין-לאומי ומציע שלושה מסלולי הכשרה ביוגה תרפיה שיתמקדו בתחומים האלה:

יוגה תרפיה לליקויים במערכת התנועה בהנחיית ד"ר גיל זולברג, מורה ליוגה ומטפל ביוגה תרפיה בליקויים במערכת התנועה. אבחון ליקויים במערכת התנועה ובניית תכנית טיפול אישית מותאמת ביוגה תוך שימוש במגוון של טכניקות טיפול.

יוגה תרפיה ממוקדת גוףנפש בהנחיית ציפי נגב, מורה בכירה ליוגה, מכשירה מורים ליוגה ותומכים בתהליכי ריפוי באמצעות כלים מגוונים. הלימוד מתמקד בהפנמת הפילוסופיה והפסיכולוגיה של היוגה כמצע לריפוי גוף–נפש תוך הקניית כלים לתרגול בטוח.

הפנמה גופנית כבסיס ליוגה תרפיה בהנחיית מיכל ירקוני, מורה מוסמכת ליוגה, מטפלת בגישת BMC®. הקניית כלים להתפתחות אישית ומקצועית כמטפלים וטכניקות לריפוי ואיזון של הגוף והנפש דרך הפנמה גופנית (embodiment) ותנועה מודעת.

אנו בוחרים לשתף פעולה ולפתוח את מרכז ההכשרות מתוך אמונה כי המטפלים ביוגה תרפיה זקוקים ל"ארגז כלים" גדול ומגוון ומתוך ראייה עתידית כי השילוב של תחומי ההתמחות השונים יזכה את המטפלים בתעודה העומדת בסטנדרטים של הארגון הבין-לאומי. במסגרת חזון משותף זה אנו מציעים לתלמידים להשתלב בשלוש תכניות ההכשרה על פי הקצב המתאים להם. שלושת המסלולים ייפתחו בשנת הלימודים הקרובה (2010–2011), בימים שונים של השבוע, במתנ"ס אלי כהן ברמת השרון.

מלבד הקורסים האישיים של כל מורה נקיים השתלמויות אינטגרטיביות משותפות שתפתחנה אופקים בטיפול.

נלווה את התלמידים בהדרכה  ובתמיכה.

נזמין מורים מומחים מתחומים שונים מהארץ ומחו"ל .

לפרטים נוספים ולהרשמה לתכניות השונות:

גיל זולברג: www.solberg.co.il

ציפי נגב: www.yogain.co.il

מיכל ירקוני: www.wisdombodyoga.com

כתיבת תגובה