חוסן ולא רק עמידות, צמיחה ולא רק הישרדות.

קורס יוגה תרפיה מאפשר תהליך צמיחה וריפוי אישי במפגש בין אישי תוך התבוננות פנימית.

באמצעות חיבור אנשים לעולמם הפנימי דרך תרגול היוגה, נוצר תהליך של התוודעות פנימית. בתהליך התרגול  התלמיד לומד להתבונן  במאגרי הזיכרון הרגשיים והמנטאליים.

אור  מאיר דפוסי הישרדות שנוצרו ונטמעו בגוף-נפש.

התבונה שנפתחת בו מאפשרת התעצמות והתחזקות, פרימה והמסה של דפוסים שאינם משרתים אותו עוד, ומתפתח חופש לבחור בחירות חדשות.

במפגש בין אישי,  המורה היוגי מאיר לתלמיד דרך ההתבוננות  בגוף ובנפש חמישה תדרים משולבים של, חושים, תחושות, רגשות, מחשבות והתנהלויות המתקיימים בתוכו. התהליך כולו מתרחש תוך התבססות "בכאן ועכשיו", בתוך מרחב בטוח. במרחב בטוח זה מתרחש תהליך שממנו כל הבחירות נראות אפשריות. מתפתח החופש לבחור מחדש ומתהווה היכולת לטפח את הבחירה החדשה.

המודל  "יוגה של המעמקים" בנוי על הידע רב השנים של גדולי מורי היוגה כמצע פילוסופי ופסיכולוגי לדרך של  תרגול אישי וקבוצתי. פטנג'לי אבי הפילוסופיה והפסיכולוגיה של היוגה האיר את  דרך התרגול והעבודה שלי בסוטרות שניסח, מצאתי בסיס פילוסופי לעבודתי.

הסוטרה הראשונה של פטנג'לי אומרת: Atha yoga anusanam – "עתה האצלה של יוגה". סוטרה  זו ממחישה שהיוגה מתרחשת  "כאן ועכשיו". התלמיד הכן המחפש מורה נאור, בזמן הנכון, במקום הנכון, עם גישה נכונה, חופשי מדעות קדומות, מהשגות וממשפט קדום, מלא אמונה אינטליגנטית ופתיחות ועם רוח נכונה של חקירה. (עיבוד מתוך סוטרות היוגה של פטנג'לי מאת סוואמי ונקטסאננדה בתרגום פרייה הרט). מורה שתרגולו האישי כולל העמקה לתוך מרכיבי עולמו הפנימי ואומץ לראות ולשחרר דפוסים קארמתיים, יוצר מרחב המאפשר תהליכים דומים אצל התלמיד. לכן מעשה ההוראה ביוגה ותהליך הלמידה הם מפגש אותנטי בין שתי תודעות המטפחות כנות, חופש ופתיחות עם רוח נכונה של חקירה.

המרחב נוצר בתהליך התרגול וההתבוננות. המורה מקנה לתלמיד מפתחות וכלים לצמוח בדרך ולהיות בכאן ועכשיו, ומאיר את הדרך לבניית חוסן ופיתוח הרגשיות והמנטאליות. המורה יוצר סביבה מכילה של אהבה, שמחה, חמלה  והשתוות ( מייטרי , קרונה, מודיטה ואופקשה , סוטרה  1.33   לפטנג'לי ) מסייע לתלמיד לעבור את התהליך האישי בהצלחה.

העבודה על פי המודל מקנה חוויה אורגנית תוך כדי תרגול, התנסות והפנמה של תדרים המתרחשים בתוכנו : החושים שקולטים את העולם, התחושות הגופניות, מחשבות והנחות מקדימות שנותנות פירוש ופשר רגשות שמציפים כתוצאה מחיבור חזק של הנחות והרגשות ודפוסי ההתנהלות המעשיים.

הבנה של האופן בו מתרחשת המציאות הפנימית שלנו והיכולת להתבונן במציאות זו ממקום בטוח, מאפשרות בניית מערכות יחסים שיש בהן שקיפות וצלילות, בניית אינטימיות מתוך נפרדות ומאפשרת לזהות את ההשלכות של עולמנו הפנימי על האחר ואת ההשלכות של העבר על ההווה. המבט הרחב בתוך המרחב הבטוח מאפשר בחירות חדשות שיש בהן חופש וספונטניות.

Call Now Buttonלחצו כאן להתקשרות