אודות ציפי נגב

ציפי נגב
ציפי נגב

"כשהתודעתי לראשונה ליוגה בשיעור של חנה בכור זכרונה לברכה, לפני למעלה מארבעים שנה בכיתי כי כששמעתי את ההגדרה שיוגה היא מערכת יחסים נפלו בתוכי הרבה מסכים וסדר התהווה בהכרתי."

ציפי נגב התחילה לתרגל יוגה לפני כארבעים שנה ומאז רואה את עצמה כתלמידה בדרך היוגה. החסד הביא בדרכה מורים ליוגה רבים ששיתפו אותה בידע שלהם והם מהווים עבורה מקור של השראה.

תוך כדי התרגול הגופני, גילתה את חשיבות העבודה על הנפש כחלק חשוב בתרגול היוגה ופיתחה שני קורסי הכשרה קורס להכשרת מורים ליוגה כדרך של חקירה גופנית נפשית ורוחנית.

קורס יוגה תרפיה המקנה כלים לליווי אנשים בתהליכים רגשיים כמו טראומה, חרדה ומצוקות גופניות ונפשיות. עבודתה מביאה את פירות התרגול האישי המעמיק והשראה ממורים איתם למדה במהלך השנים:

B.K.S.AYENGAR, DONNA HOLEMAN, JOHN FRIEND, ERIC SHCIFFMAN, DONNA FARHI Embodied Anatomy, בוני ביינבריג' כהן, מפתחת גישת ה.אורית סן-גופטא ו Somatic Experiencing דרך לטיפול בטראומה ממוקדת גוף נפש, שפיתח פיטר לווין.

ציפי רואה ביוגה אוקיאנוס של ידע המאפשר לנו להתבונן את תוך עצמנו, לרפא את העבר ולהתעצם בהווה כדי לחיות חיים טובים יותר בכל הרמות (גופנית, נפשית ורוחנית).

יוגה אינטגרטיבית היא מכלול של אינטגרציות, אינטגרציה של הידע שבא מבחוץ באמצעות מורים עם הידע המתגלה מבפנים דרך חקירה אישית, אינטגרציה של מסורות שונות, אינטגרציה של עבודה על הגוף הנפש והרוח ובעיקר יוגה כאמצעי לפתוח אישיות אינטגרטיבית המודעת לכל מרכיביה ובוחרת בריפוי ובצמיחה.

ויצ'ארה – יוגה של השתקפויות.

כל תנוחה שאנו עושים משתקפת בכל רובדי הווייתנו, כל אדם שאנו פוגשים הוא הזדמנות להשתקפות, כל המבנה שלנו הוא השתקפות בחומר של הווייתנו הרוחנית המוחלטת, של העצמי העילאי.

ציפי נגב מלמדת ומכשירה מורים ליוגה ותומכים בתהליכי ריפוי דרך יוגה תרפיה:

הקורס להכשרת מורים ליוגה אינטגרטיבית – משלב פילוסופיה, פסיכולוגיה, תנוחות יוגה, נשימה, התבוננות פנימית ואנטומיה כמכלול אחד. הקורס מקנה מיומנויות של חקירה ומאפשר לפתח קול אישי וסגנון ייחודי בהוראה.

קורס להכשרת תומכים בתהליכי ריפוי דרך יוגה תרפיה – מקנה כלים למפגש טיפולי דרך התבוננות וטכניקות שונות לריפוי גוף נפש. זהו קורס תהליכי שמאפשר ריפוי והתעצמות יחד עם קניית כלים לתמוך בתהליכי ריפוי והעצמה.

Call Now Button לחצו כאן להתקשרות