אודות ציפי נגב

ציפי נגב
ציפי נגב

 יוגה אינטגרטיבית מזמינה אותנו לראות את עצמנו בתוך מארג של עולם ששזור כולו ברשת של מערכות יחסים. ביוגה אינטגרטיבית אנו לומדים  לטפח מערכת יחסים בין עצמנו כחומר לעצמנו כרוח, מערכת יחסים בין כול תא בגוף לתאים האחרים, בין שריר לשריר וובין מפרק למפרק, בין העבר שלנו לעתיד בתוך הרגע כהווה מתהווה…. אין סוף מערכות יחסים מתקיימות כול הזמן….היוגה האינטגרטיבית מאפשרת לנו לטפח הרגע כצומת של בחירות מתוך חופש מתוך אחריות על מערכות היחסים הפנימיות והחיצוניות שלנו

ציפי נגב התחילה לתרגל יוגה לפני כארבעים שנה ומאז רואה את עצמה כתלמידה בדרך היוגה. החסד הביא בדרכה מורים רבים חיצוניים ופנימיים, ששיתפו ומשתפים אותה בידע שלהם והם מהווים עבורה מקור של השראה.

תוך כדי התרגול הגופני, גילתה ציפי את חשיבות העבודה על הנפש כחלק חשוב בתרגול היוגה ופיתחה שני קורסי הכשרה שמקנים את השפה המיטבית של היוגה האינטגרטיבית- קורס להכשרת מורים ליוגה כדרך של חקירה גופנית נפשית ורוחנית.

קורס הכשרת מלווי תהליכי ריפוי ביוגה כתרפיה. זהו קורס תהליך לריפוי וצמיחה אישית שגם מקנה כלים מעשיים שמאפשרים ללוות אנשים שסובלים מכאבים של גוף-נפש-רוח. הקורס מקנה כלים לליווי אנשים בתהליכים כמו טראומה, חרדה ומצוקות גופניות ונפשיות.

ציפי מביאה בהוראה שלה את פירות התרגול האישי המעמיק והשראה ממורים איתם למדה במהלך השנים:

B.K.S.AYENGAR, DONNA HOLEMAN, JOHN FRIEND, ERIC SHCIFFMAN, DONNA FARHI Embodied Anatomy, בוני ביינבריג' כהן, מפתחת גישת ה.אורית סן-גופטא ו Somatic Experiencing דרך לטיפול בטראומה ממוקדת גוף נפש, שפיתח פיטר לווין.

ציפי רואה ביוגה אוקיאנוס של ידע המאפשר לנו להתבונן את תוך עצמנו, לרפא את העבר ולהתעצם בהווה כדי לחיות חיים טובים יותר בכל הרמות (גופנית, נפשית ורוחנית).

יוגה אינטגרטיבית היא מכלול של אינטגרציות, אינטגרציה של הידע שבא מבחוץ באמצעות מורים עם הידע המתגלה מבפנים דרך חקירה אישית, אינטגרציה של מסורות שונות, אינטגרציה של עבודה על הגוף הנפש והרוח ובעיקר יוגה כאמצעי לפתוח אישיות אינטגרטיבית המודעת לכל מרכיביה ובוחרת בריפוי ובצמיחה.

ויצ'ארה – יוגה של השתקפויות.

כל תנוחה שאנו עושים משתקפת בכל רובדי הווייתנו, כל אדם שאנו פוגשים הוא הזדמנות להשתקפות, כל המבנה שלנו הוא השתקפות בחומר של הווייתנו הרוחנית המוחלטת, של העצמי העילאי.

ציפי נגב מלמדת ומכשירה מורים ליוגה ותומכים בתהליכי ריפוי דרך יוגה תרפיה:

הקורס להכשרת מורים ליוגה אינטגרטיבית – משלב פילוסופיה, פסיכולוגיה, תנוחות יוגה, נשימה, התבוננות פנימית ואנטומיה כמכלול אחד. הקורס מקנה מיומנויות של חקירה ומאפשר לפתח קול אישי וסגנון ייחודי בהוראה.

קורס להכשרת מורים ליוגה תרפיה – בדגש של עבודה עם טראומה, כאב חרדה ועוד. הקורס מקנה כלים למפגש שתומך בתנועה לעבר ריפוי דרך התבוננות קשובה וטכניקות שונות לריפוי גוף נפש. זהו קורס תהליכי שמאפשר ריפוי והתעצמות יחד עם קניית כלים לתמוך בתהליכי ריפוי והעצמה.

Call Now Button לחצו כאן להתקשרות